Dzień PŁ w XII LO w Łodzi

Ponad 120 uczniów wzięło udział w Dniu Politechniki Łódzkiej w XII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, który odbył się 20 października 2022 r.

Czwartkowe przedpołudnie z Politechniką Łódzką rozpoczęło się dla maturzystów 45-minutową prezentacją, dzięki której uczniowie poznali możliwości rozwojuna studiach. Mieli okazję posłuchać o metodach nauczania stosowanych na PŁ, a także programach studiów. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących działań kół  naukowych oraz budynków dydaktycznych na naszym kampusie.

Następnie uczniowie podzielili się na grupy i wzięli udział w dwóch spotkaniach z kołami naukowymi. Studenckie Koło Naukowe UbiComp opowiedziało o najnowszych rozwiązaniach z zakresu relacji człowiek-komputer, a także przedstawiło ciekawe projekty realizowane w kole. Studentki zademonstrowały również prototypy urządzeń, o których powstawaniu opowiadały uczniom. Z kolei Studenckie Koło Naukowe KINo zaprezentowało gry komputerowe stworzone przez studentów oraz zaprosiło uczniów do przetestowania swoich prac.